Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

НОВИНИ

Дата: від до Скинути

Заходи безпеки на льоду!

Заходи безпеки на льоду!

Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води; тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід; обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку; особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з'ясовувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли цю пораду. чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метра позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів. лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового, зовсім уже неміцного льоду. вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок: не пробивайте поруч багато лунок; не збирайтеся великими групами на одному місці; не пробивайте лунки на переправах; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було; завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів; тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

09:05 28.01.2025

Правила пожежної безпеки під час користування електроприладами

Правила пожежної безпеки під час користування електроприладами

Немає більшої цінності на землі ніж людина, її життя та здоров’я. І якщо на виробництві для захисту від небезпеки існує система охорони праці, то в побуті кожен повинен подбати про свою безпеку сам. Будь-яка несправність в електропроводці чи порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння і захисна ізоляція проводів спалахує. Надійні охоронці від короткого замикання – електрозапобіжники. Тому, якщо електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вони, у випадку підвищення в електромережі напруги чи короткого замикання, не розімкнуть електричне коло і не знеструмлять електромережу у квартирі. У приватному будинку слідкуйте, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі. Особливо це стосується приладів опалення приміщень. Необхідність ремонту побутових електроприладів вдома визначаєте ви самі. Правило тут одне: несправний прилад – експлуатувати небезпечно! Слід запам’ятати та виконувати основні вимоги пожежної безпеки: шнури до електронагрівальних приладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справні і виключно заводського виготовлення; температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С; відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м. Не дозволяється: застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання; користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування; експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості; залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади (праска, електроплитка, електричний чайник тощо); використовувати побутові електронагрівальні прилади без негорючих підставок; використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів; заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.

09:01 28.01.2025

Ідентифікація тварин - це необхідно!

Ідентифікація тварин - це необхідно!

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 300 від 15.03.2024 українські фермери мають можливість отримати державні дотації за утримання великої рогатої худоби, кіз та овець.

08:49 28.01.2025

День вшанування пам’яті жертв Голокосту

День вшанування пам’яті жертв Голокосту

Щорічно 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. У резолюції  зазначалося: “Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».  

16:10 27.01.2025

Нескорена коляда

Нескорена коляда

24 січня в приміщенні актового залу Усть-Путильської гімназії відбувся регіональний благодійний мистецький захід «Нескорена коляда». Захід зібрав дев'ять талановитих колективів з Усть-Путильської та Путильської громад, які подарували гостям справжню атмосферу свята.

10:54 25.01.2025

Відбулася виїзна нарада з головами територіальних громад Чернівецької області

Відбулася виїзна нарада з головами територіальних громад Чернівецької області

24 січня голова Усть-Путильської територіальної громади Марія ІЛЮК взяла участь у нараді з головами територіальних громад Чернівецької області, що відбулася на базі Мамаївської територіальної громади.

10:02 25.01.2025

Оновлення статуту в Усть-Путильській громаді

Оновлення статуту в Усть-Путильській громаді

У нещодавно підписаному Президентом законі 3703-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування” (реєстраційний номер 7283) йдеться про впровадження ряду інструментів, які дозволять всім громадянам бути почутими, впливати на рішення місцевої влади задля формування довіри та співпраці під час відбудови країни.

14:46 17.01.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь