На 2017 рік

30 .06.2016 р. №99-10/16

про туристичний збір

1. Визначення понять

1.1. Туристичний збір - це місцевий збір, який сплачуться платниками за отримання (споживання) ними  послуг з тимчасового проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 6.1 цього Положення, та зараховується до місцевого бюджету.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці,
а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Чернівців, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в визначений строк.

2.2. Не є платниками збору:

2.2.1. Особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму.

2.2.2. Особи, які прибули у відрядження.

2.2.3. Інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого).

2.2.4. Ветерани війни.

2.2.5. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

2.2.6. Особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

2.2.7. Діти віком до 18 років.

2.2.8. Дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3. Об’єкт оподаткування збором

3.1. Об’єктом оподаткування збором є послуги, що надаються платникам, пов’язані з тимчасовим проживанням (ночівлею) в місцях, визначених підпунктом 6.1. цього Положення.

4. База справляння збору

4.1. Базою для справляння збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 6.1. цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

5. Ставка та порядок обчислення збору

5.1. Встановити ставку збору у розмірі 1 відсотка. Обчислення суми збору здійснюється шляхом множення бази справляння,  визначеної пунктом 4 цього Положення на ставку збору.

6. Податкові агенти

6.1. Справляння збору здійснюється податковими агентами:

6.1.1. Адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами.

6.1.2. Квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

6.1.3. Юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах укладеного договору.

7. Особливості справляння збору

7.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

8. Податковий період

8.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

9. Строк, порядок сплати збору та подання звітності

9.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

9.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

9.3. Податкова декларація, платниками туристичного збору подається до контролюючого органу, у порядку та строки встановлені Податковим кодексом України.

10. Відповідальність платників і контроль за стягненням збору

10.1. Податкові агенти, визначені цим Положенням, несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку, згідно з Податковим кодексом України.

10.2. Контролюючі органи здійснюють контроль за повнотою справляння, правильністю і своєчасністю перерахування туристичного збору до бюджету.

Секретар сільської  ради                                                                                                                                                Н.Фрей