ДПС інформує

Шановні буковинці заплануйте свій візит до Центру обслуговування платників за допомогою Контакт- центру ДПС!

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників податків, для запису до центрів обслуговування платників Ви маєте можливість скористатись електронною чергою в режимі оnline, тобто здійснити запис до ЦОП дистанційно.

09:41:30 24.01.2024

Платники можуть звертатися за адмінпослугами до центрів обслуговування податкової служби Буковини через "Електронну чергу"

Наголошують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та деталізують, всі центри обслуговування платників податків, які функціонують при державних податкових інспекціях  працюють згідно регламенту:  з понеділка по четвер з 08:30 до 17:15; п’ятниця -  з 08:30 до 16:00; обідня перерва – з 12.30 до 13.00.

09:39:50 24.01.2024

Деклараційна кампанія 2024: Отримали неоподатковані доходи у 2023 році - подайте податкову декларацію про майновий стан і доходи

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що 1 січня 2024 року розпочалась кампанія щорічного декларування громадянами доходів. Згідно вимог Податкового кодексу України обов’язок подати податкову декларацію про майновий стан і доходи виникає у фізичних осіб, які протягом звітного року отримували доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи.

09:38:08 24.01.2024

У разі зміни найменування або адреси господарської одиниці необхідна перереєстрація ПРРО за новим основним місцем обліку

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317) перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316604) (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява) з позначкою «Перереєстрація».

09:19:54 22.01.2024

Кампанія декларування – 2024: дохід від продажу  двох або більше об’єктів рухомого майна упродовж звітного року - підлягає оподаткуванню

Роз’яснюють фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області. Дохід, отриманий фізичною особою протягом звітного року від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна підлягає оподаткуванню та декларуванню. Такий обов’язок виникає, якщо при нотаріальному посвідченні договору продажу об’єктів рухомого майна не сплачено до бюджету податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. При цьому, відповідальною за нарахування та утримання ПДФО та військового збору є фізична особа – продавець.

09:19:29 22.01.2024

Декларування -2024: терміни подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи та сплату задекларованої суми податкових зобов’язань визначені ПКУ

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звертає увагу громадян, що відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній Декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 розд. IV ПКУ). Згідно з п. 179.7 ст. 179 ПКУ фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій Декларації.

09:14:42 22.01.2024

Підсумки 2023 року: в області свій бізнес зареєстрували понад 7,7 тисяч новостворених суб’єктів господарювання

Торік на Буковині зареєстрували свій бізнес 7748 осіб. Левова частка серед новостворених фізичні особи – приватні підприємці – 7112 та 636 – юридичних осіб. Інформує громадськість заступник начальника Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

09:14:14 22.01.2024

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості

Увага! Шахрайські дії!!! Головне управління ДПС у Чернівецькій області вкотре звертає увагу громадян та суб’єктів підприємницької діяльності Буковини на активізацію шахраїв, які злочинним шляхом вимагають грошові кошти у платників податків.

09:13:07 22.01.2024

Підсумки 2023 року: буковинці заплатили майже 10,0 млрд грн податків і зборів та понад 6,2 млрд ЄСВ За інформацією начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталія Шпака у 2023 році загалом до бюджетів усіх рівнів спрямовано  майже 9 млрд 966,4 млн грн податків і зборів. Сума надходжень перевищує показники 2022 року на 1 млрд 746,4 млн грн. 38 відсотків від загальних надходжень направили до держбюджету, 62 відсотки  - у місцеві бюджети.

14:30:23 03.01.2024