ДПС інформує

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості

Місцеві бюджети Буковини упродовж чотирьох місяців 2024 року  поповнились на 1,8 мільярди гривень Упродовж січня – квітня 2024 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 1 мільярд 790,3 мільйони гривень податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2023 року на 381,3 млн гривень. Повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.

09:22:39 09.05.2024

З початку року платниками Буковини сплачено 3 млрд 520 млн грн податків та понад 2 млрд 66 млн грн єдиного соціального внеску

В. о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька поінформувала громадськість про виконання завдань щодо сплати податкових платежів буковинцями впродовж січня – квітня 2024 року.  Аналізуючи бюджетні надходження за січень – квітень 2024 року платниками області сплачено на 1 млрд 170,7 млн грн, або на 49,8 відсотків більше ніж за відповідний період минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено більше на 256,9 млн грн. Показники квітня 2024 року виконано на 113,3 відсотки – сплачено до бюджетів усіх рівнів 895,3 млн грн. До державного бюджету за чотири місяці поточного року платниками сплачено 1 млрд 729,5 млн грн, це на 789,4 млн грн, або на 84,0 відсотки більше відповідного періоду 2023 року.  В розрізі основних платежів до державного бюджету найбільшу частку складають: податок на доходи фізичних осіб – 453,7 млн грн; податок на додану вартість - майже 424,2 млн грн; податок на прибуток - 202,6 млн грн та  військовий податок 132,7  млн грн. Що ж до місцевих бюджетів Буковини, то за словами очільниці податкової служби області, у січні – квітні поточного року платники області сплатили 1 млрд 790,3 млн грн податків і зборів, що більше за минулорічні надходження на 381,3 млн грн.  Серед надходжень до місцевих бюджетів 60 відсотків складає податок на доходи фізичних осіб – 1 млрд  74,7 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва «спрощенці» сплатили 358,4 млн грн єдиного податку. Землевласники та землекористувачі забезпечили місцевим бюджетам майже 171,2  млн грн плати за землю та оренду землі. Теодозія Чернецька висловлює щиру подяку платникам, котрі чесною сплатою податків проявляють свій патріотизм та завдяки яким держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.

10:12:54 06.05.2024

Платник ПДВ може надати інформацію щодо видів діяльності, які не зазначені в попередньо поданій таблиці Чи може платник ПДВ надати інформацію щодо видів діяльності, які не зазначені в попередньо поданій до контролюючого органу таблиці даних платника?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок) платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця) за встановленою формою (додаток 5).

10:12:28 06.05.2024

10 квітня - граничний термін подання декларації за 1 квартал 2024 року платниками єдиного податку ІІІ групи

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з абзацом першим п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

10:09:00 06.05.2024

Яка сума разової нецільової матеріальної допомоги, яка надається роботодавцем працівникам підлягає оподаткуванню?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

10:19:47 25.04.2024

Податківці рекомендують платникам користуватись електронним сервісом «Калькулятор для обчислення сум податку за нерухомість та плати за землю»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що на сайті податкової служби розміщено «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб та плати за землю з фізичних осіб». Відтак, за допомогою даного сервісу можна швидко самостійно розрахувати розмір податку.  Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/calculator/realt.

10:18:03 25.04.2024

Запитання щодо сплати земельного податку ФОП – платника єдиного податку Чи є платником земельного податку ФОП – платник ЄП за земельні ділянки, земельні частки (паї), які надавалися їй як ФО (право власності оформлено на ФО) та використовуються за призначенням для провадження господарської діяльності?

15:42:02 17.04.2024