Цього року Україна вже вдруге відзначатиме 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років
Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
Проте, через багато десятиліть після завершення Другої світової війни, темрява знову повернулася в Україну і знову за свободу і незалежність держави віддають життя кращі сини і доньки України. Але ми маємо історичну пам’ять і впевнені в тому, що жодне зло не уникне відповідальності. Найважливішим підсумком війни має бути вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
Пам'ятаємо - перемагаємо!
https://rada.info/upload/users_files/04418140/39ae717539508ce878867f0bb9dc7596.pdf