Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує
Податківці інформують про відкриття рахунків для сплати податків згідно Закону України № 4015
Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що з 01 грудня 2024 набув чинності Закон України від 10 жовтня 2024 року №4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану».
Державним казначейством України у Чернівецькій області відкрито рахунки для зарахування сум:
- авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним (ККДБ 11011500);
- військового збору, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у підпункті 4 підпункту 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ККДБ 11011600);
- військового збору, що підлягає сплаті фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ККДБ 11011700);
- військового збору, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група) (ККДБ 11011800);
- авансового внеску з податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним (ККДБ 11021800).
Інформація про відкриті рахунки розміщена на Веб-порталі Головного управління ДПС у Чернівецькій області у рубриці «Рахунки для сплати платежів», а саме «Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Чернівецькій області»: https://cv.tax.gov.ua/rahunki-
Витяг про стан розрахунків з бюджетом в розрізі податків - як отримати?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 01 травня 2024 року в Електронному кабінеті реалізована можливість отримання платниками податків Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами, починаючи з 2013 року за кожний рік окремо, та в розрізі податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Крім цього, розроблено окремий функціонал для платників, які мають податковий борг на день подання запиту на отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органу ДПС стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такого боргу поточною датою.
Для отримання Витягу щодо стану розрахунків платнику податків необхідно створити «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС» за формою «J/F1300207» в приватній частині Електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації» шляхом зазначення періоду (за кожний рік окремо), здійснити вибір із переліку дати, місяця та року, за який платник бажає отримати «Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску».
Якщо у платника є податковий борг (крім єдиного внеску) та він бажає визначити суму пені станом на наступний день від дня подання запиту, потрібно встановити позначку розрахунку пені. Платник також може не встановлювати позначку для її розрахунку. Встановлення позначки неможливе, якщо у Запиті визначено платником період «минулі роки».
Для отримання інформації в розрізі всіх своїх платежів також передбачено встановлення такої позначки. Звертаємо увагу, якщо платник не встановлює позначку, то отримує узагальнену інформацію, без розрізу платежів;
Для отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом (КЕП) посадової особи контролюючого органу встановлюється відповідна позначка.
Разом з цим, встановлення позначки можливе, якщо у Запиті зазначено отримання інформації на 1-ше число місяця будь - якого року. Якщо платник не встановлює позначку, то отримає інформацію без КЕП.
Надсилає Запит до органу ДПС за своїм основним місцем обліку.
Отримує Витяг за формою «J/F1400207» в Електронному кабінеті.
Щодо сплати земельного податку ФОП – платником єдиного податку
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до підпунктів 14.1.72 і 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Пунктом 269.1 ст. 269 ПКУ встановлено, що платниками плати за землю є, зокрема, платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) (п.п. 269.1.1.1 п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 ПКУ).
Згідно з п. 270.1 ст. 270 ПКУ об’єктами оподаткування платою за землю є, зокрема, об’єкти оподаткування земельним податком:
земельні ділянки, які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.1 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 ПКУ);
земельні частки (паї), які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.2 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 ПКУ).
Разом з тим, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Враховуючи викладене, звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності із земельного податку)
фізична особа – підприємець – платник єдиного податку:
першої – третьої груп – за земельні ділянки, що використовуються такою особою за призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування);
четвертої групи, за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.