Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Представники бізнесу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій при проведенні готівкових розрахунків

Дата: 21.11.2024 11:06
Кількість переглядів: 13

Представники бізнесу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій при проведенні готівкових розрахунків

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області з метою попередження порушень норм діючого законодавства акцентують увагу представників бізнесу, що при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу підприємці — платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп та на загальній системі оподаткування зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО.

Податківці просять врахувати, що з 01.10.2023 відновлено застосування штрафних санкцій за порушення правил проведення розрахункових операцій, які тимчасово були скасовані на час дії воєнного стану.

Довідка:

В області на початок листопада 2024 року зареєстровано 16944 РРО/ПРРО, серед яких, 4906 - класичні РРО та 12038 - ПРРО.

При проведенні звірки, для розрахунку мінімального податкового зобов'язання, фізичні особи в строках необмежені

Фахівці Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що для фізичних осіб - власників, орендарів, користувачів на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих такими особами в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, загальне мінімальне податкове зобов'язання визначається контролюючим органом (Абзац другий підпункту 170.14.6 пункту 170.14 статті 170 Кодексу).

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції; суми сплачених податків, зборів, платежів.

До прийняття змін, внесених Законом України від 23 лютого 2024 року № 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», фізичні особи були обмеженні 30 днями з дня вручення податкового повідомлення-рішення на звернення до контролюючого органу для проведення звірки даних.

Умови, за яких платника податків може бути звільнено від відповідальності у разі помилкової сплати грошових зобов'язань на інший бюджетний рахунок

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що для звільнення платника податків від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині порушення правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання відповідно до статті 124 Кодексу та не нарахування/анулювання пені відповідно до статті 129 Кодексу, необхідно дотримуватись визначених обставин.

Першою обставиною є сплата узгодженого грошового зобов'язання платником податків, у  тому числі податковим агентом, на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачений для сплати того чи іншого податку, збору, платежу, контроль за якими покладено на контролюючі органи.

При цьому, згідно з Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22 червня 2012 № 758, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.07.2012 за № 1206/21518, бюджетні рахунки - це рахунки, які відкриваються в органах Казначейства для забезпечення казначейського обслуговування коштів державного та місцевих бюджетів.

Класифікацію доходів бюджету затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 «Про бюджетну класифікацію».

Перелік податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету в розрізі коду бюджетної класифікації, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету».

Другою обставиною є сплата узгодженого грошового зобов'язання не пізніше законодавчо визначених граничних строків сплати податків, зборів, платежів.

Строки сплати податкових зобов'язань та узгоджених сум грошових зобов'язань до бюджету визначені статтею 57 Кодексу.

Звертаємо увагу, що відповідно до змін, внесених Законом № 3603 до Кодексу, основною  умовою підтвердження обставин помилкової сплати платником податків, у т. ч. податковим агентом, грошового зобов'язання на інший бюджетний рахунок є вчинення платником дій щодо повернення помилково сплачених грошових зобов'язань, передбачених статтею 43 Кодексу (Підпункт 112.8.8-1 пункту 112.8 статті 112 та підпункт 129.9.8 пункту 129.9 статті 129 Кодексу).

Отже, обов'язковою умовою підтвердження помилкової сплати платником податків грошового зобов'язання на інший бюджетний рахунок з дотриманням граничних строків сплати податків, або узгодженої суми грошових зобов'язань до бюджету, є вчинення платником дій, передбачених статтею 43 Кодексу, а саме: подання платником податків до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяви у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов'язання (крім єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) протягом 1095 днів від дня їх виникнення, з обов'язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів - на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Таким чином, у разі дотримання платниками податків, у тому числі податковими агентами, змін, внесених Законом № 3603 до Кодексу, такі платники податків звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема, від застосування до них штрафних санкцій за несплату узгодженої суми грошового зобов'язання відповідно до статті 124 Кодексу та пені, передбаченої статтею 129 Кодексу.

Інформацію щодо реквізитів рахунків для зарахування платежів до державного та місцевих бюджетів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернівецькій області розміщено на вебпорталі ДПС України за електронною адресою https://cv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv (субсайт ГУ ДПС у Чернівецькій області) в розділі «Рахунки для сплати платежів».

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь