Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості
Фіскалізація: При здійсненні готівкових розрахунків за надані послуги чи проданий товар буковинські платники використовують 15839 РРО/ПРРО
Така кількість РРО/ПРРО зареєстровано у Головному управлінні ДПС У Чернівецькій області на початок квітня 2024 року. Так, серед загальної кількості всіх «фіскалізаторів» 5157 класичні РРО та 10682 – ПРРО. Більше половини із ПРРО зареєстровано після 1 серпня 2024 (з моменту набрання чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів за порушення у сфері проведення розрахунків визначених Законом № 265 і передбачені застосовування фінансових санкцій).
За словами податківців саме ППРО від ДПС користується популярністю у платників, оскільки безкоштовне програмне забезпечення такого реєстратора можна встановити на будь-який уже наявний гаджет – мобільний телефон, ноутбук, планшет та стаціонарний комп’ютер.
Функціонал ПРРО відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. Безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться https://tax.gov.ua/baneryi/progra
З 1 липня 2024 року скорочуються терміни перевірок для бюджетного відшкодування податку на додану вартість
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що 16 березня 2024 року набрали чинності окремі норми Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603), якими, зокрема, внесено зміни до Податкового кодексу України.
Зокрема, змінами передбачено, що з 1 липня 2024 року скорочуються терміни проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.
Так, платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 Податкового Кодексу України та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, що проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним строком подання податкової декларації або уточнюючого розрахунку (у разі подання), а якщо такі документи були подані пізніше - за днем їх фактичного подання, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 цього Кодексу, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, відповідно до цього Кодексу.
Контролюючий орган має право протягом 40 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання, провести документальну перевірку платника податку згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу. До 1 липня 2024 року контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів провести документальну перевірку платника податку, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання.