Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості

Дата: 22.02.2024 08:39
Кількість переглядів: 53

Фахівці податкової служби проводять щоденні тренінги з питань декларування доходів отриманих у 2023 році

Податківці запрошують буковинців на тренінги, які проводяться у територіальних Центрах обслуговування платників Головного управління ДПС у Чернівецькій області. 

Громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи з яких при їх нарахуванні чи виплаті не утримувався податок з доходів фізичних осіб, повинні заповнити декларації про майновий стан і доходи. Адже такі громадяни зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року.

Тож у Центрах обслуговування платників Головного управління ДПС у Чернівецькій області допоможуть заповнити декларацію, навчать за потреби подавати звітність в електронному вигляді та користуватися Е–ресурсами податкової служби.

Крім того, фахівці податкової служби  надають фахову допомогу при заповненні декларацій для отримання податкової знижки та інформують платників про зміни законодавства. 

Адреси ЦОПів Головного управління ДПС Чернівецької області:

Центр обслуговування платників Вижницької ДПІ - м. Вижниця, вул.Буковинська,14;

Центр обслуговування платників Путильської ДПІ - смт. Путила, вул. Юрія Федьковича,35;

Центр обслуговування платників Кельменецької ДПІ - смт. Кельменці, вул. Бесарабська 49;

Центр обслуговування платників Хотинської ДПІ - м. Хотин, вул. Свято-Покровська, 11"а";

Центр обслуговування платників Кіцманської ДПІ - м. Кіцмань, вул.Українська,4;

Центр обслуговування платників Заставнівської ДПІ - м. Заставна,вул.Бажанського,16;

Центр обслуговування платників Новоселицької ДПІ - м. Новоселиця, вул. Центральна,108;

Центр обслуговування платників Герцаївської ДПІ - м. Герца, вул. Центральна,41; 

Центр обслуговування платників Сокирянської ДПІ – м .Сокиряни, вул. Перемоги,10;

Центр обслуговування платників Новодністровської ДПІ - Новодністровськ, м.р.Сонячний, 27"а";

Центр обслуговування платників Сторожинецької ДПІ – м .Сторожинець, вул.Лопуляка,8;

Центр обслуговування платників Глибоцької ДПІ - смт. Глибока, вул.Т.Шевченка,1;

Центр обслуговування платників Чернівецької ДПІ - м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 "а".

 

Вимоги до оформлення звернень платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з абзацами другим – восьмим п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації у паперовій або електронній формі повинно містити:

найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації (наведення фактичних обставин);

власноручний підпис або кваліфікований електронний підпис, або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, платника податків відповідно до вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями;

дату звернення.

На звернення платника податків, що не відповідає вимогам, зазначеним у п. 52.1 ст. 52 ПКУ, індивідуальна податкова консультація не надається, а надсилається відповідь за підписом керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) у паперовій або електронній формі у порядку та строки, передбачені Законом України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями.

 

Право на пільгу щодо сплати земельного податку фізичною особою, яким призначено пенсію не за віком

Чи мають право на пільгу щодо сплати земельного податку ФО, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку? 

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються особи з інвалідністю першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями, та фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: 

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; 
 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; 

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара. 

Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ, така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності (абзац перший п. 281.5 ст. 281 ПКУ).

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ст. 284 ПКУ). 

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до 01 травня поточного року або протягом 30 календарних днів з дня набуття права на пільгу до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про застосування пільги довільної форми та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

 

 Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь