Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області (інформаційні матеріали)

Дата: 04.09.2023 09:10
Кількість переглядів: 76

Актуальне запитання – відповідь

Чи включається ФОП - платником ЄП до доходу сума коштів, помилково зарахованих на її розрахунковий рахунок та повернутих протягом звітного періоду (наступних періодів)?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою отримання доходу платника єдиного податку, зокрема, є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Пунктом 292.11 ст. 292 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Суми коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.

Згідно з п. 69 частини першої ст. 1 Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги» зі змінами та доповненнями» (далі – Закон № 1591) помилкова платіжна операція – платіжна операція, внаслідок якої з вини надавача платіжних послуг здійснюється списання коштів з рахунку неналежного платника та/або зарахування коштів на рахунок неналежного отримувача чи видача йому коштів у готівковій формі.

Неналежний отримувач – особа, на рахунок якої без законних підстав зарахована сума платіжної операції або яка отримала суму платіжної операції в готівковій формі (п. 43 частини першої ст. 1 Закону № 1591).

Частиною першою ст. 10 Закону № 1591 визначено, що до надавачів платіжних послуг належать: банки, філії іноземних банків; платіжні установи (у тому числі малі платіжні установи); філії іноземних платіжних установ; установи електронних грошей; фінансові установи, що мають право на надання платіжних послуг; оператори поштового зв’язку; надавачі нефінансових платіжних послуг; Національний банк України; органи державної влади, органи місцевого самоврядування.

Таким чином, якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, відбулося в одному звітному періоді (за умови наявності письмового пояснення надавача платіжних послуг про помилкове зарахування коштів), такі кошти не включаються до доходу такого платника єдиного податку.

У разі якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок відбулося в наступному звітному періоді, то така фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинна врахувати їх у складі доходу. При цьому перерахунок доходу у звітному періоді, в якому відбулось їх повернення, здійснюється лише за умови наявності документів підтверджуючих помилкове зарахування коштів, зокрема, письмового пояснення надавача платіжних послуг про їх помилкове зарахування.

 

Буковинські податківці надають консультаційну допомогу щодо застосування та впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що у робочі дні працює телефонна «гаряча» лінія з питань застосування РРО/ППРО під час здійснення господарської діяльності. 

Щодо питання контролю у сфері розрахунків необхідно телефонувати - Кілару Юрій Георгійович (0372) 545856.

Отримати роз’яснення з технічних питання щодо впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій  - Андрусів Олександра Віталіївна (0372) 545629.

Також у всіх Центрах обслуговування платників Головного управління ДПС у Чернівецькій області податківці надають консультаційну та практичну допомогу щодо налаштування програмного РРО ДПС.

Презентаційні матеріали щодо функціональних можливостей безкоштовного ПРРО від ДПС можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/566/681173/PRRO_v_d_DPS_v1_1_.pdf

 

Податківці Буковини під час «гарячої» лінії відповідали на запитання щодо новацій ЗУ №3219 та про алгоритм реєстрації РРО/ПРРО

У серпні під час спілкування онлайн податківці відповідали на запитання платників податків. Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області акцентували увагу платників на наступних питаннях:

починаючи  з 1 серпня, спрощенці 1 та 2 груп зобов’язані сплачувати єдиний податок;

з 1 серпня заборонено використовувати ПРРО в режимі офлайн без отриманого в податковій службі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу;

з 1 серпня 2023 та з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п.1 ст. 17 Закону;

з 1 серпня для приватних підприємців - єдинників спрощено відображення послуг/товару у фіскальному чеку.

А також щодо особливостей здійснення розрахунків із споживачами при продажу товарів у мережі Інтернет та про те, що обов'язок сплати мінімального податкового зобов'язання покладається на власника земельної ділянки.

Дозвонювачі отримали фахові відповіді на всі поставлені запитання.

Підбірка самих актуальних запитань нижче.

Який краще застосовувати  реєстратор розрахункових операцій? 

Які штрафні санкції передбачені за невидачу при продажу товарів чеків РРО та або ПРРО? 

Яким чином зареєструвати ПРРО платнику податків? 

Чи відноситься до розрахункового документа фіскальній чек, який друкується через «Програмний РРО»? 

Як зазначати правильно групу товарів у спрощеному чеку?

Відповіді за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/703418.html    

 

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь