Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості

Дата: 13.06.2023 13:43
Кількість переглядів: 380

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

Важливо: У разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому не нараховується

На цей факт звертає увагу бізнес – спільноти заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

Разом з тим, заступник підтвердив, що деякі категорії фізичних осіб – підприємців мають право не сплачувати ЄСВ з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану. Тому кожен підприємець має самостійно прийняти рішення про те сплачувати ЄСВ чи ні, і обов’язково враховувати , що вся система соціальних виплат залежить від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

А для тих платників які мали заборгованість до 1 березня 2023 року необхідно враховувати, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується і після закінчення воєнного стану прийдеться сплатити всю суму заборгованості.

Також Микола Загарюк відмітив, що заборгованість зі сплати ЄСВ зростає і на початок червня 2023 року досягла майже 245,2 млн грн.

Вимоги про сплату заборгованості з ЄСВ передаються до територіальних підрозділів Державної виконавчої служби – на виконання 9303 вимоги на суму по174,9 млн грн.

Щоб забезпечити собі страховий стаж, підтримати співгромадян - пенсіонерів, а також не допустити зростання боргів закликаю тих платників які проводять діяльність сплачувати ЄСВ та погашати борги які виникли ще до початку військової агресії – підсумовує Микола Загарюк.

Інформацію про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати ЄСВ  можна отримати через Електронний кабінет або зателефонувавши до управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області – (0372)545635; (0372)546019.

 

Отримання податкової знижки: за 2022 рік громадяни можуть подати податкову декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня 2023 року

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що для отримання знижки за 2022 рік необхідно заповнити та до 31 грудня 2023 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи, у якій вказати: суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, видів понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

За словами податківців порядок надання податкової знижки визначено статтею 166 Податкового кодексу України. 

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного року. Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.  

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були такі витрати: 

- оплата за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені); 

- оплата процентів за іпотечним кредитом; 

- благодійні внески, пожертвування неприбутковим організаціям; 

страхові платежі і внески за договорами страхування життя, недержавного пенсійного страхування; 

-  оплата допоміжних репродуктивних технологій (запліднення) 

-  переобладнання транспортних засобів на використання біопалива;

- оренда житла внутрішньо переміщеним особам;

- сума коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги з метою запобігання COVID-19; 

та інші. 

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. 

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. 

Податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного податкового року. 

Основні документи, необхідні для оформлення податкової знижки, що додаються до декларації про майновий стан і доходи: копія паспорта; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку; довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року та суму сплаченого податку; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо);  документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї. 

Копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку. 

 

З 1 липня змінюється порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу»

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що  Наказом Мінфіну від 22.03.2023 р. №148, затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

1. Обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу», під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний / небюджетний / єдиний / депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату:

«Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису»; «Номер рахунку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Сума податку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС); «Тип» (у разі сплати за оренду державного майна).

2. Під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у пункті 1 розділу ІІ цього Порядку, такі поля: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до цього Порядку;

у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).

Разом з тим, для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 01 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, ЄСВ можна використовувати і старий формат реквізиту «Призначення, платежу». 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь