Міжрегіональний круглий стіл «Жінки у місцевих виборах та в політиці. Уроки і рекомендації».

Дата: 15.04.2021 12:05

Друга панельна дискусія була присвячена жінкам на керівних посадах в органах місцевого самоврядування. У Чернівецькій області в результаті децентралізації було утворено 52 ТГ. І лише 4 з них, очолюють жінки: Новоселицька ТГ – Нікорич Марія, Новодністровська ТГ – Цимбалюк Наталія, Усть-Путильська ТГ – Ілюк Марія, Мамаївська ТГ – Катрюк Наталя. Дві Наталі і дві Марії переконали громади в своїй професійності отримали квотум довіри.

Територіальні громади укрупнилися, відтак кількість виборних посад зменшилася. І це в умовах жорсткої конкуренції між представниками різних політичних партій. Тільки у Чернівцях - 14 чоловіків заявили про своє бажання стати мером. І лише одна жінка – Галина Жук, кинула виклик чоловічій когорті. Виборча кампанія має свою ціну. Одна виборча застава чого вартує. Фінансовий чинник стає бар’єром, який жінкам подолати важче. Гендерний розрив в середній заробітній платі жінок і чоловіків сягає 25%, в окремих галузях і того більше. Відтак жінки вже на старті потрапляють в нерівні стартові умови. Наше завдання – збільшити представництво жінок на керівних посадах хоча би до 40%. А для цього потрібно:

- Внести зміни у законодавство в частині формування керівних органів політичних партій і органах місцевого самоврядування;

- Відновити можливість самовисування для громад, в яких проживає до 50000 виборців;

- Зменшити розмір грошової застави на всіх рівнях, в малих громадах взагалі скасувати;

- Переглянути статути і програми політичних партій на гендерну чутливість;

- Громадському сектору активніше формувати жіночі мережі і депутатські об’єднання для візуалізації жінок, підсилення їх впливу на процес прийняття рішень.

Регіональні круглі столи відбуваються за підтримки проєкту «Гендерний моніторинг місцевих виборів в Україні», що виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з

NDI Ukraine - National Democratic Institute

завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Україна: Ефективна та відповідальна політика». Український Жіночий Фонд відповідальний за зміст цього матеріалу. Інформація, представлена в матеріалі, не обов’язково відображає погляди

USAID Ukraine - USAID Україна , Уряду США або НДІ.