Рятувальники наголошують не провокувати пожеж у лісі!
Ліси становлять близько третини території Чернівецької області. Влітку чимало охочих бажають відпочити у затінку дерев, обираючи дозвілля у лісових масивах. Ліси практично беззахисні перед вогнем, а щоб вберегти їх від небезпеки, Управління ДСНС України у Чернівецькій області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових масивах:
-
не розводьте багаття у лісі ближче, ніж за 50 метрів до хвойних та за 25 метрів до листяних дерев;
-
не залишайте вогонь без нагляду;
-
ніколи не розпалюйте вогню поблизу сухої трави, найкраще це робити на відкритих галявинах;
-
вибране для розпалювання вогнища місце добре розчистіть, обов’язково спостерігайте за полум’ям;
-
коли залишаєте місце, де розводили багаття, повністю загасіть його та засипте землею чи залийте водою.
Пам’ятайте, що до пожежі в лісі також може призвести необережно кинутий сірник чи недопалок. А залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Тому, залишаючи місце відпочинку, все сміття після себе зберіть у окремий пакет та заберіть з собою, щоб пізніше викинути його у сміттєві баки.
Довідково зазначимо, що у листяних лісах частіше виникають низові пожежі, висота яких досягає двох метрів, а температура у осередку горіння складає 400-900 градусів. Але більш небезпечні верхові пожежі, особливо в соснових масивах, де швидкість поширення вогню у вітряну погоду становить до 25-30 кілометрів за годину, а температура горіння перевищує 1000 градусів. Полум`я губить на своєму шляху все живе, піддаються смертельній небезпеці людські життя, знищуються лісові будиночки та інші споруди. Тому не допускайте виникнення пожежі у лісі, дотримуйтесь правил безпеки!
Путильський РС УДСНС