Обережно змії!

Дата: 01.07.2020 16:25

ВСІ ЗМІЇ НЕБЕЗПЕЧНІ

Варто подякувати природі за те, що зовнішній вигляд, яким вона обдарувала змій, попереджає відразу – нічого хорошого від них не буде! Звичайно, є від них і користь по знищенню гризунів, застосуванню отрути в медичних цілях, а з усього різноманіття повзучих гадів, тільки 10% небезпечні своєю отрутою. Однак несподівана зустріч з ними в умовах природи не дає моментально згадати всі дані про забарвлення, будові голови, довжині і звичках. Знання, які повинні незмінно знаходитися в голові людини, це перша допомога при укусі змії.

Як правило, укус або удар змії це засіб її самооборони. Вона захищається від Вас! Укус хворобливий і шкідливий не тільки від отруйної змії. У ротовій порожнині гадів знаходиться велика кількість бактерій, мікроорганізмів, залишків гниючої їжі, які при попаданні в організм людини, також можуть викликати важке інфікування. Допомога при укусі змії повинна бути своєчасною і адекватною реакцією до надання кваліфікованої медичної допомоги.

СИМПТОМИ УКУСУ ОТРУЙНОЇ ЗМІЄЮ

З урахуванням того, що кидок змії стрімкий, часто може відбутися в лісистій місцевості та заростях, після чого вона швидко ретируються, необхідно знати основні ознаки укусу.

• Візуально повинна спостерігатися одна або дві точкові ранки.

• Як правило, через 10-15 хвилин на місці укусу виникає набряк, що поширюється на всю кінцівку або ділянку тіла.

• Біль від укусу дуже сильна, труднотерпімая і тривала.

• Послаблюється зір, утруднюється дихання.

• Підвищується температура, з’являється лихоманка, м’язова слабкість, сонливість, нудота і блювота.

ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ ПРИ УКУСІ

Необхідно чітко знати, що робити при укусі змії. Після ідентифікації отруйного укусу першочергове це спокій і холоднокровність. Паніку і нервозність необхідно виключити, так як хвилювання здатне посилити кровообіг і розповсюдження отрути по організму. Огляньте рану і одяг, на ній може залишитися отрута. Бажано спробувати максимально видалити отруту з ранки (використовуючи грушу, нагріту банку), у винятковому випадку якщо в роті немає відкритих ранок, можна відсмоктувати ротом. Така процедура дозволяє витягти до 50% отрути змії. Далі місце укусу необхідно обробити антисептичними засобами, шкіру навколо рани обробити зеленкою або спиртом. Накладається туга стерильна пов’язка, мета якої утруднити струм лімфи. Для цього також необхідно забезпечити нерухомий стан ураженої кінцівки або частини тіла. Бажано споживати велику кількість рідини.Добиратися до найближчого пункту надання медичної допомоги слід виключно у супроводі, а не рухаючись самому.

Не можна накладати джгут, так як це може привезти до некрозу і ампутації кінцівки, не слід припікати місце укусу, крім опіку це нічого не дасть, не потрібно вживати вкушеній алкоголь.

Путильський РС УДСНС

України у Чернівецькій області