Як захистити громаду від корупції: посібник!

Дата: 18.06.2020 10:12

Як об’єднаним громадам налагодити урядування без корупції – саме про це говорили під час онлайн-конференції та презентували посібник, у якому описані практики громад у запровадженні антикорупційних інструментів у рамках програми USAID DOBRE.

Юлія Ткачук, експертка антикорупційного компоненту програми USAID DOBRE:

«Коли на початку реформи ми починали роботу з громадами, дуже часто чули думку, що разом із децентралізацією децентралізується і корупція. Адже громади отримували більше ресурсів і більше повноважень ними розпоряджатися. І багато хто очікував, що керівництво громад не втримається від недоброчесних практик, які поширені на регіональному та національному рівнях. Традиція та відсутність процедур працювали проти нас, – розповіла Юлія Ткачук. – Ми вирішили зробити ставку не на людей і не на традиції, а на процедури. І перш за все захистити систему прийняття рішень: не працювати над пошуком винних, а створювати запобіжники, які нівелюють людський фактор та роблять процес прийняття рішень прозорим і доброчесним. Такі нові місцеві політики ми і називаємо антикорупційними інструментами. Кожна громада проаналізувала свої корупційні ризики і вибрала по два антикорупційні інструменти, які для неї були найбільш релевантними. У такому режимі ми працювали три роки і на початок 2020 року маємо такі результати: понад 60% регулярно громад використовують свої інструменти, 30% – запровадили додаткові інструменти до тих двох. Також 91% ОТГ виконують комплексні антикорупційні програми, які вони для себе прийняли".

Посібник (ЗАВАНТАЖИТИ)Фото без опису