Путильський РС УДСНС України у Чернівецькій області звертається до громадян бути обережними у зв’язку з погіршенням погодних умов!
За даними оперативної інформації Чернівецького обласного центру з гідрометеорології по території Чернівецької області очікується ускладнення погодних умов:
5 лютого значний мокрий сніг, сніг, вночі - в горах сильний сніг. Налипання мокрого снігу. 5-6 лютого посилення північно-західного вітру 15-20 м/с. На дорогах ожеледиця.
З 6-7 лютого 2020 р. очікується зниження нічних температур до 3-8° морозу, в горах до 11-16° морозу, 8 лютого 2020 р. до 8-13° морозу, в горах до 15-20° морозу. (ІІ рівень небезпечності, жовтий).
3 метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із ускладненням погодних умов, мінімізації їх негативних наслідків та оперативного реагування на них, Путильський РС УДСНС України у Чернівецькій області звертається до громадян з проханням бути вкрай обережними під час перебування на вулиці, обмежити користування власним автотранспортом, не планувати поїздок на значні відстані та не вирушати у туристичні походи в гори.
Дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки, зокрема під час керування автомобілем. Нагадуємо, що при ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, саме тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим, враховувати інтенсивність руху, а також особливості і стан транспортного засобу. Водіям слід звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.
Ризик зазнати переохолодження чи обмороження за таких умов значно збільшується. Щоб цьому запобігти, потрібно дотримуватись певних правил – уникати тривалого перебування на морозі, при перших ознаках переохолодження негайно зайти у тепле приміщення та, у разі необхідності, звернутися до медичного закладу.
Щоб зменшити ризик травмувань при ожеледиці:
- перед виходом з будинку змайструйте на підошви взуття «льодоступи» (прикріпіть шматок поролону або лейкопластиру і натріть піском). Людям похилого віку та вагітним жінкам краще в такі дні не виходити на вулицю, або брати з собою палицю з гумовим наконечником чи шипом;
- жінкам не варто взувати чоботи на високих підборах, а руки повинні бути вільними. Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах та ступайте на всю підошву. Не тримайте руки в кишенях і уникайте прогулянок поряд із проїжджою частиною, адже можна впасти та вилетіти на дорогу.
- будьте готовими до падіння. Якщо відчуваєте, що падаєте, одразу присядьте, щоб зменшити висоту, а доторкнувшись до землі, перекотіться, щоб зменшити навантаження. Якщо ви впали і через деякий час відчули нудоту, біль у голові, суглобах, – терміново зверніться до травмпункту.
Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.
Путильський РС УДСНС
України у Чернівецькій області