Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Закон щодо маркування продуктів набрав чинності: що має змінитися?

Дата: 19.09.2019 16:40
Кількість переглядів: 564

Раніше на етикетці могли бути такі маленькі літери, що їх не можна було прочитати, а інформація про продукт часто була неповною або ж недостовірною. Тепер таких проблем у споживачів не повинно бути.

Інформація про харчовий продукт повинна бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача. Це найважливіший принцип нового закону. Крім того, навіть реклама продуктів має відповідати дійсності. Проте особлива увага буде приділена саме етикетці, яка не повинна заплутувати споживала, а навпаки – допомагати у виборі.

Шрифт

Шрифт на етикетці повинен бути чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути написана лише українською мовою. Переклад – за бажанням виробника. Також виробникам прийдеться збільшити шрифт на упаковках, обрати для літер контрастний колір та прибрати усі картинки або інші графічні елементи, які заважають прочитанню основної інформації. Інгредієнти-алергени будуть виділені окремим шрифтом або кольором. Якщо у споживача алергія на арахіс, соєві боби або молоко, він одразу зрозуміє, чи варто придбати цей продукт.

Інформація

Дізнатися склад купленого споживач тепер може всюди. Якщо продукт не фасують у супермаркеті (наприклад, борошно), то склад має бути вказаний на мішку або на окремому стенді поруч.

Заморожені продукти

Тепер за лід платити не доведеться, бо маса продуктів, вкритих кригою, вказуватиметься без урахування льоду.

Термін придатності – по-новому

Термін придатності буде маркуватися по-різному. Наприклад, з’явиться маркування «Краще спожити до…». Це  означатиме, що деякі продукти, за правильного зберігання, ще можуть бути вжиті без шкоди для здоров’я після цієї дати. Продукти, які зберігаються довше, можуть взагалі бути без терміну придатності (наприклад, сіль або цукор). Це вирішує виробник.

Новий закон набув чинності від 6 серпня. Нові етикетки та правила виробники впроваджуватимуть з плином часу. На це вони мають три роки.


Підготовлено Центром економічного зростання Усть-Путильської ОТГ в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»  Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»

 

ДОВІДКОВО: Центр економічного зростання Усть-Путильської об'єднаної територіальної громади створено за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення" 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь