ЗРОБИ ВИБІР СВОГО МАЙБУТНЬОГО!
Не за горами розпочнеться прийом документів до Вищих навчальних закладів. А отже перед тобою постане вибір своєї майбутньої професії. Для того щоб навчання у ВНЗ на певній спеціальності потім не стало «помилкою життя» слід визначитися з уподобанням ще у школі, окреслити цікаві професії, зважено підійти до оцінки власних сил та здібностей, дізнатися якнайбільше про ринок необхідних, затребуваних спеціальностей. В даній статті за допомогою нижчезазначених тестів та невеликий проміжок часу ти зможеш дізнатись яка професія характерна саме тобі.
Тести:
1. Профорієнтаційна анкета https://smartia.me/test/2/
Націлена на визначення особливостей твоєї праці: ти орієнтуєшся на себе, команду чи результат.
2. Тест «Що підходить саме тобі?» https://smartia.me/test/3/
Містить 20 запитань. Вони орієнтовані на визначення того, що тобі дається найпростіше, до чого є найбільша схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.
3. Опитувальник професійних нахилів http://prevolio.com/tests.aspx
Його створив литовський психолог Йовайші. Тест допомагає виявити нахили до того чи іншого виду професійної діяльності, які він поділив за тематичними напрямками: мистецтво, техніка, робота з людьми, розумова та фізична праця. Опитувальник містить 24 запитання, на які ти відповіси протягом 15 хвилин.
4. Тест на профорієнтацію «Ким працювати?»https://moeobrazovanie.ru/testy_na_vybor_professii/about/
Містить 30 запитань. Його особливість – визначення характеру праці, яка для тебе буде найкращою: пов’язана з контролем, скрупульозна чи механічна.
5. Карта інтересів. http://prevolio.com/tests.aspx
Це модифікована методика радянського педагога Голомштока. Він визначив 23 основні професійні сфери та об’єднав їх у групи: медицина, мистецтво, педагогіка, військова справа та інші. Особливість методики: виявлення схильності до певних галузей знань. Тест містить 96 легких запитань (приблизно 15 хвилин часу).
Джерело: https://studway.com.ua/proforientacia/
Підготовлено в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»
ДОВІДКОВО: Центр економічного зростання Усть-Путильської об'єднаної територіальної громади створено за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення"