Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Поради садівникам: що варто зробити в березні аби мати гарний врожай

Дата: 01.03.2019 14:45
Кількість переглядів: 680

 Надворі березень, перший весняний місяць. Садівники і городники стрепенулися. Досвідчені садівники знають, що аби отримати гарний врожай варто подбати про підготовку саду до сезону. В  першу чергу слід звернути увагу на здоров’я і безпеку ваших дерев і чагарників.

           У старих (дорослих) садах основним і важливим елементом по догляду є вирізка сухих, відмерших, уражених хворобами і заселених шкідниками гілок. При цьому – очистити крону від старих засохлих торішніх плодів, на яких зазвичай зберігається інфекція хвороботворних грибів.

Фітосанітарну обрізку дерев краще проводити при плюсових температурах (не нижче + 2 + 4 ° С), при нульових же – деревина більш тендітна і зрізи вийдуть нерівні.

           Важливим є також – здирання кори, зрізка і спалювання гілок на, які шкідники могли відкласти яйця, заражених личинками короїдів, а також грибними захворюваннями. Зачистку ран і дупел дезінфікують 1% -ним розчином мідного купоросу (10 гр. на 1 л води), потім змащують садовим варом або сумішшю глини і коров’яку (1: 1).

           У березні необхідно приступити до побілки штамбів і скелетних гілок вапняним розчином (2 кг побілки з додаванням столярного клею на 10 л води). Деякі грамотні і досвідчені садівники в розчин додають жменю глини, 2 столові ложки сечовини і 100 гр. мідного купоросу. Цей прийом важливий для запобігання кори плодових дерев від сонячних опіків при перепадах нічних і денних температур, особливо в сонячні дні. Перед побілкою штамби дерев зачищають від старої відмерлої кори, попередньо підстеливши плівку або мішковину, куди разом з корою відпадають зимуючі в тріщинах шкідники. Молоді дерева бажано не білити, щоб уникнути опіків кори.

 

            Поряд з агротехнікою, не менш важливим методом захисту саду від хвороб є ранньовесняне обприскування плодових дерев 3% -ною бордоською рідиною або так зване “блакитне обприскування”, яке проводиться до набрякання бруньок, але при позитивних денних температурах. Цей прийом ефективний, як профілактика, в боротьбі з паршею і моніліозом яблуні і груші, філлостіктозом плодових, коккомикозом вишні, курчавістю листя персика. Успіх заходу залежить від правильності приготування робочого розчину та своєчасності обробки.

           Не можна забувати і про смородині, агрус і плантації суниці.

У агрусу вкорочують кінчики гілок, де зимує інфекція “американської” борошнистої роси, у смородини вирізують гілки з зимуючим почковим кліщем (бруньки схожі на качанчики). У майбутньому в разі сильного зараження кліщем, кущ слід повністю видалити і спалити.

На плантаціях суниці в першу чергу видаляють старе відмерле листя з джерелами інфекції сірої гнилі, септоріозу та інших хвороб, потім можна опрацювати тією ж 3% -ною бордоською рідиною. Не забувайте також про підгодівлю мінеральними добривами, оскільки при відновленні вегетації деревам і чагарникам потрібно харчування.

 

Підготовлено в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»  Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь