Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників

Дата: 11.02.2019 14:04
Кількість переглядів: 565

Урядом прийнято ряд змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України на 2019 рік, а саме:

постановою від 30.01.2019 р № 123 внесено зміни до Порядку використання коштів,  передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Змінами передбачається надання часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам за придбання у вітчизняних виробників спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси в розмірі 25% від їх вартості (без урахування ПДВ), починаючи з 01.01.2019 р.

Крім того, передбачено виплатити у поточному році часткову компенсацію вартості техніки та обладнання сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали їх та вчасно подали державному банку відповідні документи у 2018 році, але з незалежних причин не отримали таку компенсацію.

Постановою від 30.01.2019 № 110 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107. Викладено в новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Удосконалено та деталізовано механізм надання державної підтримки за напрямами, які фінансувалися у попередньому році: збільшено розмір дотації за утримання корів з 750 до 900 гривень за одну голову (двічі на рік); надано можливість скористатись державною підтримкою за вирощування молодняку великої рогатої худоби, у тому числі й закупленого.

Крім цього доповнено новим напрямом державної підтримки, а саме: часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019  № 126 «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» Уряд доповнив діючий порядок новими напрямами та удосконалив механізм державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а саме:

Для фермерів:

- надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією на одиницю оброблювальних угідь (1 гектар) у розмірі 12 тис. гривень на одного члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 тис. гривень;

- надано можливість голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;

- збільшено з 60 тис. грн. до 80 тис грн. максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва.

Одночасно визначено, що членам/голові сімейного фермерського господарства, як застрахованим особам, надаватиметься допомого шляхом доплати до єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за окремим порядком встановленим Урядом.

Для кооперативів:

- доповнено перелік напрямів діяльності кооперативів, які можуть одержувати фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва;

- надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаного кооперативами не тільки вітчизняного обладнання, але й техніки для транспортування сільськогосподарської продукції.

Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам.

Постановою від 30.01.2019 р. № 19 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. Зміни стосуються п.5, а саме: слова незалежно від їх організаційно-правової форми власності для компенсації здійснених у поточному бюджетному році виплат (без урахування сум податку на додану вартість) викладено в новій редакції: для часткової компенсації вартості (без урахування сум податку на додану вартість) будівництва, придбаних основних засобів і товарів, виконаних робіт та отримання послуг у поточному бюджетному році за такими напрямами. Також п.12 змінено дату подання звіту про завершення будівництва холодильника з 15 грудня до 1 грудня.

 

Джерело: СЕКТОР АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ПУТИЛЬСЬКОЇ РДА

 

 <Підготовлено в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»” Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»>


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь