«Моя громада – мій добробут»
Про проблеми та успіхи реформи децентралізації в Україні та Усть-Путильській ОТГ зокрема, спілкувалися в сільській бібліотеці с. Усть-Путила під час проведення круглого столу на тему «Адміністративна реформа: нові виклики – нові орієнтири – нові рішення» .
Цим заходом, 30 жовтня 2017 року бібліотека с. Усть-Путила в партнерстві з Усть-Путильською громадською організацією «Злагода» розпочала цикл просвітницько-інформаційних заходів на тему децентралізаційних процесів у суспільстві.
Захід проходив в рамках реалізації проекту „Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України у партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головне завдання бібліотеки у цьому проекті – організувати ефективні заходи з метою інформування громадян щодо реформи децентралізації.
Під час круглого столу в якому взяли участь жителі громади, активісти, були обговорені найактуальніші питання – наявний стан справ та обережно оптимістичні перспективи, можливі подальші кроки учасників процесу.
Конкретні факти та тенденції розвитку реформ на місцевому рівні були детально розглянуті у презентації «Моя громада – мій добробут» , яку представила громадський активіст Антоніна Скидан, та показала динаміку процесів децентралізації в нашій громаді та визначила пріоритетні завдання на перспективу.
Цікаво, що учасники обговорення чітко усвідомлюють, що об’єднання саме по собі не є панацеєю, а головним фактором і ціллю об’єднання є спроможність утвореної громади та її прогрес та розвиток. Під спроможністю ми розуміємо кадри, ресурси та інфраструктуру.
По завершенні кожен учасник отримав інформаційні матеріали про реформу децентралізації, блокноти, ручки та сумки з логотипом «Моя громада – мій добробут».
Протягом цього періоду в сільській бібліотеці буде діяти інформаційна виставка «Моя громада – мій добробут» на якій представлено матеріали щодо структури та повноваження органів об’єднаної територіальної громади, в яких змістовно розписані вимоги до голови ОТГ, депутатів від кожної громади, яка об’єдналася, старости, ради та її виконавчого комітету, відділів, служб і управлінь.