На потреби держави в першому кварталі 2024 року буковинські платники заплатили понад 2 млрд 624,4 млн грн податкових платежів та 1 млрд 496,3 млн грн ЄСВ

Дата: 02.04.2024 16:33

За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозії Чернецької в першому кварталі 2024 року буковинські платники до бюджетів усіх рівнів заплатили понад 2 млрд 624,4 млн грн податкових платежів, що на 48,2 відсотки, або 854,0 млн грн  перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

Єдиного соціального внеску за цей період надійшло 1 млрд 496,3 млн грн. До аналогічного періоду минуло року плюс 12,7 відсотків або 168,6 млн грн.

Фактичний збір до державного бюджету склав майже 1 млрд 316,9 млн грн. Місцеві бюджети  територіальних громад отримали 1 млрд 307,6 млн грн.

В розрізі основних платежів до державного бюджету найбільшу частку акумулюють – майже 320,2 млн грн податок на додану вартість; 328,1 млн грн податок на доходи фізичних осіб; 97,0 млн грн військовий податок та 195,9 млн грн податок на прибуток.

Серед надходжень до місцевих бюджетів майже 59,7 відсотків складає податок на доходи фізичних осіб – 780,6 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва «спрощенці» сплатили понад 257,6 млн грн єдиного податку. Землевласники та землекористувачі забезпечили 128,3 млн грн плати за землю.

Теодозія Юріївна відзначає, позитивна динаміка з усіх видів податкових надходжень підтверджує, буковинські платники як ніколи розуміють, що сплата податків є одним із найважливіших ресурсів для продовження оборони країни та дякує всім за належне виконання своїх обов’язків. Фото без опису