Усть-Путильська територіальна громада!
Чернівецька область, Вижницький район

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості

Дата: 27.09.2023 16:06
Кількість переглядів: 145

У буковинських ЦОПах платники податків отримали понад 62,5 тис адмінпослуг

Про це розповідають у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Протягом січня – серпня 2023 року до територіальних Центрів обслуговування Чернівецької області за зверненнями платників надано 62509 адміністративні послуги.  У податковому відомстві деталізують, з них 21538 адміністративні послуги отримано платниками в електронному вигляді та 40971  – безпосередньо в ЦОПах. Крім того, відповідно до нормативних документів 3527 платникам відмовлено у наданні адміністративних послуг. Зокрема, 2 платникам відмовлено у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним; відмовлено у реєстрації платника податку на додану вартість – 84; відмовлено у реєстрації книг обліку розрахункових операцій та реєстрації розрахункових книг – 2209.

Слід нагадати, в Чернівецькій області обслуговування платників здійснюють 13 сервісних центрів, в яких надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Центрами обслуговування платників забезпечується надання 79 адміністративних послуг.

Платникам податків варто знати, що всі адміністративні та інші сервісні послуги надаються відповідно до вимог технологічних карток та нормативних документів, якими керуються фахівці податкової служби. Перелік адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області розміщені на офіційному сайті відомства у розділі «Діяльність/Адміністративні послуги»: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/ 

Також податківці зазначають, що представникам підприємництва та громадянам податкова служба пропонує зручний та сучасний дистанційний формат спілкування та звітування через Електронний кабінет. Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua , а також через офіційний вебпортал ДПС http://tax.gov.ua.

До відома платників графік роботи ЦОПів:  з понеділка по четвер - з 08:30 до 17:15; п’ятниця -  з 08:30 до 16:00; обідня перерва – з 12.30 до 13.00.

 

Запитання платника щодо пільги із сплати податку на нерухоме майно

Чи має право на пільгу із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізична особа – власник житлової нерухомості, відомості щодо якої зазначаються у виписці з ЄДР як місце здійснення діяльності іншої особи – ФОП, яка не є власником та не використовує таку нерухомість у підприємницькій діяльності?  

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення бази оподаткування на об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що перебувають у власності фізичної особи платника податку.

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується, зокрема, для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів (п.п. «а» п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ). Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Порядок надання пільг сільськими, селищними, міськими радами встановлено п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ.

Водночас, згідно з п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ;

об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку (п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Пунктом 63.3 ст. 63 ПКУ визначено, що платники податків з метою проведення податкового контролю підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Враховуючи зазначене, оскільки платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є власник об’єктів житлової нерухомості, то такий власник має право на пільгу із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за умови дотримання вимог, зокрема, п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ.

Слід зазначити, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку, нарахованої суми податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

 

Який засіб необхідно використовувати в ПРРО електронний підпис чи електронну печатку ?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, суб’єкт господарювання самостійно приймає рішення, який засіб буде застосовувати в ПРРО – удосконалений/кваліфікований електронний підпис або удосконалену/кваліфіковану електронну печатку.

В залежності від обраного засобу суб’єкт господарювання надсилає до ДПС відповідне електронне повідомлення. Таке повідомлення містить дані про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, які включаються до Реєстру ПРРО та, відповідно, дозволені для застосування в цьому ПРРО.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь