БЕРЕЖІТЬ ЛІСИ ТА ІНШІ ПРИРОДНІ ЕКОСИСТЕМИ ВІД ВОГНЮ!

Дата: 09.05.2022 11:51

Шановні громадяни Путильщини, рятувальники закликають Вас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах.  Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без нагляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також, небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою паливноно-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Зберезня 2021 року за порушення вимог пожежної безпеки збільшено штрафні санкції. З цієї дати набрали чинності зміни до КУоАП, внесені Законом України від 03.02.2021 р. № 1187-IX.  Відповідно до змін  передбачено:

Ст. 71

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Накладення штрафу на:
 • громадян від 90 до 270 нмдг (від 1530 до 4590 грн)
 • посадових осіб — від 270 до 900 нмдг (від 4590 до 15300 грн).

Ст. 71

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі

Накладення штрафу на:
 • громадян від 270 до 900 нмдг (від 4590 до 15300 грн)
 посадових осіб — від 630 до 1800 нмдг (від 10710 до 30600 грн).

Вижницький РВ ГУ ДСНС

України у Чернівецькій області