Щодня трапляються випадки, коли мешканці Чернівецької області, спалюючи суху траву, завдають велику шкоду рідній землі!

Дата: 29.03.2022 08:49

Щодня трапляються випадки, коли мешканці Чернівецької області, спалюючи суху траву, завдають велику шкоду рідній землі. Зокрема, на протязі минулого тижня сталася 121 пожежа.

У результаті пожеж знищено понад 400 гектарів сухої рослинності, а найболючіше – унаслідок цих пожеж у Чернівецькій області загинула 1 людина та ще 2 було травмовано. Про це інформує Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області.

Основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях залишається людський фактор - необережне поводження з вогнем. Винуватці пожеж сухої трави будуть притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства. Відповідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн. У разі завдання значних матеріальних збитків або завдання шкоди життю чи здоров’ю людини, винуватця пожежі може бути притягнуто до кримінальної відповідальності. Крім того, у період воєнного стану такі дії можуть розцінювати як диверсійну роботу.