Практичний посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід».

Дата: 10.06.2020 10:13

Посібник було розроблено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Модель у цих матеріалах – це покрокова, обґрунтована методика, підкріплена практичними рішеннями. Вона може бути цікавою і корисною посадовим особам, депутатам та громадським діячам. Надані матеріали мають стати підґрунтям для посилення місцевого потенціалу у розбудові спроможної, ефективної, прозорої системи управління місцевими фінансами, яка орієнтована на досягнення економічного та соціального розвитку.

Шість окремих модулів узагальнюють та роз’яснюють норми та положення законодавства України, що регулюють фінансову діяльність органів місцевого самоврядування і/або впливають на її організацію та якість.

• Модуль I «Концепція здійснення фінансової діяльності органів місцевого самоврядування в ОТГ та оцінювання її стану»;
  • Модуль II «Модель підвищення ефективності розподілу та використання фінансових ресурсів в об’єднаних територіальних громадах»;
  • Модуль III «Модель результативної дохідної політики органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади»;
  • Модель IV «Модель залучення додаткових фінансових ресурсів та інвестицій для реалізації проєктів розвитку в об’єднаній територіальній громаді»;
  • Модуль V «Модель прозорої та підзвітної системи управління фінансами і комунальним майном в об’єднаних територіальних громадах»;
  • Модуль VI «Модель впровадження ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі на місцевому рівні».

Посібник «Моделювання ефективної фінансової діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ в умовах децентралізації. Консолідований підхід» стане у пригоді громадам Донецької та Луганської областей, а також буде корисним для органів місцевого самоврядування громад, які прагнуть побудови спроможної, ефективної, прозорої, підзвітної та підконтрольної системи управління, орієнтованої на якісне функціонування та розвиток громади.