АНОНС! 26 лютого у Києві - обговорення «Місцеві вибори: як обирати та обиратися за новими правилами»

Дата: 26.02.2020 12:59

26 лютого об 11-00 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Український дім, вул. Хрещатик,2) відбудеться обговорення на тему: «Місцеві вибори: як обирати та обиратися за новими правилами».

Мета обговорення: з’ясувати, як сприймають новели Виборчого Кодексу провідні експерти та представники місцевого самоврядування, які труднощі можуть виникнути в разі переходу на нову систему і як їх можна подолати. У фокусі дискусії –  вибори голів та депутатів рад малих міст, селищ, районних та обласних рад.

1 січня 2020 року вступив в силу Виборчий Кодекс і Закон «Про місцеві вибори» практично втратив чинність.

Відповідно до Конституції України місцеві вибори пройдуть 31 жовтня 2020 року. Перед прийдешніми місцевими виборами, відбудеться збільшення кількості громад, укрупняться існуючі. Кабінет Міністрів України затверджує перспективні плани формування територій областей. У методології Мінрегіону йдеться про те, що одним із критеріїв спроможності громади є саме кількість населення.

Питання до обговорення:

• Чи враховані у Виборчому Кодексі процеси децентралізації?
  • Як змінилася виборча система для малих міст, селищ, сіл, районних та обласних рад?
  • Як вплинуть на виборчий процес можливі зміни до Конституції та прийняття Закону про адміністративно-територіальний устрій?

Модераторка – Ірина Малик, координаторка комунікації децентралізації програми USAID DOBRE Українського кризового медіа-центру

Спікери:

1. Аліна Загоруйко, народна депутатка України (фракція «Слуга народу»), заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (ТВС),
  2. Андрій Магера, заступник голови ЦВК (2017-2018),
  3. Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти,
  4. Володимир Ковтунець, координатор експертної групи, що працювала над “Концепцією удосконалення законодавства про місцеві вибори” (ТВС),
  5. Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради,
  6. Роман Казновецький, голова Лановецької об’єднаної територіальної громади (Тернопільська область).

Трансляція буде на сторінці програми DOBRE та Youtube Українського кризового медіа-центру.