Експерти представили Білу книгу щодо державної політики у сфері адміністративних послуг!

Дата: 24.02.2020 10:34

Експерти напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» представили Білу книгу щодо державної політики у сфері адміністративних послуг.

Це по суті дорожня карта змін (40 пропозицій), які потрібно прийняти для покращення якості надання адміністративних послуг.

Делегування повноважень органам місцевого самоврядування є найкращим варіантом усунення більшості з перелічених у цьому документі проблем. Такий підхід є зручним для громадян, наближаючи до них послуги, а органи місцевого самоврядування отримують дієві важелі впливу для належної організації надання адмінпослуг, зокрема і через власні ЦНАП.

Загалом, пропозиції в цьому документі можна розділити на дві групи:

1. Стратегічні, наприклад: ухвалити закон, що передбачає децентралізацію повноважень у сфері РАЦС; актуалізувати розміри плати за адміністративні послуги
  2. Тактичні (або швидкі перемоги, що дозволяють швидко вирішити проблему, поки приймаються стратегічні рішення, що потребують довше часу). Наприклад: удосконалити або скасувати процедуру тестування осіб для здійснення функцій державного реєстратора нерухомості, бізнесу; надати працівникам ЦНАП доступ до баз даних Мінсоцполітики.

Усі пропозиції вже обговорювалися на численних заходах та отримали підтримку багатьох зацікавлених сторін. Водночас імплементація пропозицій потребує конкретних кроків від органів державної влади, які маємо надію дослухаються до наших пропозицій.

З повним текстом Білої книги можна ознайомитись за посиланням.