Які ж все ж таки причини в першу чергу призводять до пожеж і загибелі людей?

Дата: 04.02.2020 10:17

Найголовніша – людська безтурботність, зневага елементарними правилами безпеки. Лідирує серед причин необережне поводження з вогнем, особливо при палінні.

Відзначимо основні вимоги, як уникнути пожежі:

не застосовуйте несправні чи саморобні електрозапобіжники; періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку (квартирі) за допомогою фахівців і вчасно усувайте несправності; не користуйтеся несправними вимикачами, розетками, патронами;

- не заклеюйте електропроводку шпалерою, правильно кріпить її до конструкцій, стель, стін; праски, плитки і електрочайники, самовари та кавоварки необхідно встановлювати на неспалювані підставки подалі від штор та інших горючих предметів;

- не залишайте без нагляду включені в мережу електроприлади, ідучи з будинку їх необхідно обов`язково вимикати;

- не довіряйте монтаж електропроводки некваліфікованим громадянам;

- не дозволяйте наглядати за електронагрівальними газовими та приладами пічного опалення малолітнім дітям.

Особливо обережними необхідно бути при користуванні газовими приладами.

Можливо, трагедій удалося б уникнути, якби самі громадяни більше піклувалися про свою безпеку. А вони продовжують жити в будинках із потрісканими печами, несправною і старою електропроводкою, зневажати елементарними правилами пожежної безпеки, ризикуючи залишитися без даху та позбутися життя.

Ми звертаємося до вас, шановні жителі Путильського району  з проханням допомогти  своїм словом тим, хто не може відмовити собі у надмірному вживанні алкоголю та  палінні  у ліжку, хто нехтує елементарними вимогами пожежної безпеки і своїми діями створює  загрозу власному життю та життю людей, що їх оточують.

Слід пам'ятати, що запобігти пожежі легше, аніж її гасити.

Виконуючи ці правила пожежної безпеки, ви зможете зберегти себе та свою оселю від пожежі.

Путильський  РС УДСНС України

у Чернівецькій області