Збільшено розмір штрафів за умисне ухилення від сплати податків, зборів та ЄСВ

Дата: 03.10.2019 16:05

25 вересня набирав чинності  Закон України від  18.09.2019 року№ 101-ІХ. «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» (законопроект № 1080).

Закон, зокрема, виключає з Кримінального кодексу України  ст. 205 щодо фіктивного підприємництва, яка є інструментом зловживань з боку правоохоронних органів.

Також, внесено зміни до ст. 212 Кримінального кодексу України щодо збільшення розміру штрафів за  ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів):

• Так, за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення ЮО чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, -

карається штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51000 грн до 85000 грн.) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

• Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, -

карається штрафом від п’яти тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85000 грн до 119000 грн) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: Під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян,

під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в п’ять тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в сім тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Підготовлено Центром економічного зростання Усть-Путильської ОТГ в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»  Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»

ДОВІДКОВО: Центр економічного зростання Усть-Путильської об'єднаної територіальної громади створено за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення"