Податкова звітність доставлена поштою до податкового органу після кінцевого терміну подання: чи несе ФОП відповідальність?

Дата: 30.07.2019 15:30

Фізична особа — підприємець для подачі звітності скористалася поштовим зв’язком, але з’ясувалося, що відправлення було доставлено до податкового органу із затримкою, після кінцевого терміну подання звітності. Чи несе підприємець відповідальність у такому випадку?

Подання податкової декларації до конт­ролюючих органів визначено ст. 49 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

У п. 49.6 ст. 49 ПКУ зазначено, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку такий оператор несе відповідальність згідно із законом. У такому випадку платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації.

При цьому платник податків протягом п’яти робочих днів із дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Проте потрібно пам’ятати, що податкову декларацію на адресу відповідного контролюючого органу має бути надіслано не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (п. 49.5 ст. 49 ПКУ), інакше підприємець несе відповідальність за несвоєчасне подання звітності. Нагадаємо, що за несвоєчасно подану звітність передбачено накладання штрафу у розмірі 170 грн. Якщо аналогічне порушення станеться протягом року вдруге, розмір штрафу становитиме 1020 грн.

Зазначимо, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ.

За матеріалами ГУ ДФС у Чернівецькій області

Підготовлено в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»  Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»

ДОВІДКОВО: Центр економічного зростання Усть-Путильської об'єднаної територіальної громади створено за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення"