До уваги ФОП, які планують припиняти підприємницьку діяльність: щодо зарахування страхового стажу

Дата: 19.06.2019 14:46

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності з 2004 року зараховується до страхового стажу за даними звітності, поданої до органів Пенсійного фонду України.

За період до 01 січня 2011 року вчасно не подані звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування подаються до Фонду лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника (постанова правління ПФУ 03.12.2013 № 25-2).

Згідно з Законом України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у зв’язку з чим подання звітності до органів Пенсійного фонду України стає неможливим.

Отже, для зарахування страхового стажу необхідно звертатися в органи Пенсійного фонду України до подання заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

За матеріалами ГУ ПФУ в Черкаській області

Підготовлено Центром економічного зростання Усть-Путильської ОТГ в рамках проекту «Різні громади – спільні рішення  для економічного зростання», фінансується Європейським Союзом  та реалізується в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання»  Глибоцькою селищною радою спільно та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини»

ДОВІДКОВО: Центр економічного зростання Усть-Путильської об'єднаної територіальної громади створено за підтримки ЄС в межах проекту "Різні громади - спільні рішення"