Які перерахунки очікують пенсіонерів цього та наступного року?

Дата: 21.11.2018 09:08

У зв’язку зі зміною з 1 грудня прожиткового мінімуму

Мінімальний розмір пенсії збільшиться у грудні  до 1497 грн., у зв’язку зі зміною з 01.12.2018  прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Також пенсіонерам перерахують надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткових мінімумів.

Для проведення таких перерахунків до органів Фонду звертатись не потрібно, їх буде проведено автоматично.

У Чернівецькій області перерахунку  підлягатимуть близько 90% пенсійних виплат. Уже в грудні пенсіонери отримають перераховані пенсії.

Після затвердження  нової мінімальної заробітної плати

Також очікується перерахунок пенсій після затвердження нового розміру  мінімальної заробітної плати. Тоді особам, які досягли 65-річного віку і мають достатній  страховий стаж, буде  проведено  перерахунок пенсій з урахуванням мінімального розміру пенсії, що відповідає не менше 40% мінімального заробітку.

Підвищення з 1 січня 2019 року «військових» пенсій

Виплату підвищення військових пенсій, визначеного у 2018 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 21.02.2018 №103, заплановано з 01.01.2019  на  25% більше,  ніж виплачується цьогоріч.

Для тих, хто проходив службу в міліції, буде розпочато виплату сум, які склались за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Ця сума виплачуватиметься їм щомісяця рівними частинами.

Осучаснення пенсій  у березні наступного року

У березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій, з урахуванням  коефіцієнта підвищення  у розмірі 50% показників зростання споживчих цін та середньої заробітної плати.

Очікується, що березневе підвищення складе 17% від основного розміру пенсії,  отримуваної на момент перерахунку.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області